Hírek
Hírek : Játék helyett szenvedtek

Játék helyett szenvedtek

Xavi  2006.11.05. 17:08

Igazságos döntetlen született két gyengén játszó csapat meccsén La Corunában, mert sem a Barcelona, sem a Deportivo nem tudott tudásához méltó produkcióval előállni. A Barca ugyan vezetett az első félidő után Ronaldinho tizenegyesével, de ezt is gólhelyzet nélkül érte el, a második félidőben valamelyest föltámadt a Depor, s ennek jutalma az egyenlítés lett. Alighanem az idény eddigi legrosszabb játékát mutatta ezen az estén a Barcelona, de a La Coruna, s Medina Cantalejo játékvezető sem lehet büszke magára.

MéLYPONT A SZíNVONALBAN, 1-1

A találkozó előtt Rijkaardnak azt kellett elsősorban eldöntenie, hogy Saviolával vagy Giulyvel kezd a Riazorban, végül az argentint választotta, bár kapott játékidőt Giuly is. A holland ezen kívül azzal okozott kisebb meglepetést, hogy most nem a frissebb szélső védőit, Bellettit és Sylvinhót játszatta, hanem a keddi párost, Zambrottát és Giót.

A meccs elején még sokan azt hihették, hogy csak lassan melegednek be a csapatok, de hamarosan kiderült, hogy a tempó, a küzdelem és a színvonal hiánya tartós jelenség. Így pedig már egyáltalán nem meglepő, hogy igazi gólhelyzet szinte nem is volt az első játékrészben, csupán néhány ígéretes szituációra futotta a csapatok erejéből.

A 28. percben Verdú forgatta meg Thuramot a tizenhatoson belül, majd már egész jó helyzetből Valdés kezébe lőtte a labdát, mely jelezte, hogy a katalán támadóval óvakodnia kell a Barcának. A 39. percben Ronaldinho ívelte be a labdát a tizenhatoson belülre Decónak, aki mellel tette vissza az érkező Saviolának, az argentint pedig hátulról fölvágták, miután továbbpasszolt Messinek. Tizenegyes! Az, hogy a szabálytalanság értelmetlen volt, valamint, hogy a labda már messze járt, a büntető jogosságát tekintve nem befolyásoló tényezők. A tizenegyest pedig Ronaldinho laposan a bal alsó sarokba helyezte, így a Barcelona úgy szerezte meg a vezetést, hogy tulajdonképpen helyzete sem volt egészen addig.

A 42. percben egy szögletet követően Lopo fejelt kapura, s könnyen válaszolhatott volna, ha kicsit pontosabb, mert csak centikkel tévesztette el bal fölső sarkot. Az ellentámadásból viszont már a Barcelona teremtett helyzetet, az egész félidőben a legveszélyesebbet, hiszen Messi indítása után Deco kapásból lőtt, s a portugál 17 méteres próbálkozása a jobb kapufát súrolva hagyta el a játékteret.

A szünetben Joaquín Caparros Juan Rodríguezt állította be Coloccini helyett, mely végül igen jó húzássá lépett elő. A játék viszont a pihenő után sem változott egy darabig, s a Depor nem tudott veszélyes támadásokat vezetni, egészen Estoyanoff beállásáig. A 61. percben a ritka Barca gólhelyzetek egyikét produkálta Iniesta, mivel a középpályás egy gyönyörű egyéni szólóval a teljes hazai védelmet becsapta, azonban kicsit hosszan tolta meg a labdát, s így Aouate kapus mentett előle. A nagy gólhelyzetet viszont nem követték továbbiak, s a Depor percei következtek. Estoyanoffal megélénkült a kék-fehérek jobb oldala, s számos veszélyes támadás futott az ő révén.

Gólt azonban nem ezekből, hanem egy jókora jóindulattal megítélt büntetőből - egészen pontosan annak köszönhetően - szerzett a hazai csapat.  A Barca védekezési megingását jól használta ki Verdú, aki néhány méterről igen gyengén találta el a labdát, de mivel Edmílson egy kicsit hozzáért hátulról, Cantalejo játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. Estoyanoff lövését Valdés bravúrral hárította a bal saroknál, de a kipattanóra Juan Rodriguez eszmélt a leggyorsabban, s bár Valdés ebbe is beleért, már csak az ellenkező sarokba tudta segíteni a labdát. A hátralévő bő negyedórában kicsit magára talált az alapvetően gyengén játszó Barcelona, bár sokszor határozottan úgy tűnt, hogy a csapat több játékosa is erősen elfáradt.

A Depor ugyanis a továbbiakban is vezetett kontrákat, és a játékosai sokkal gyorsabban mozogtak, mint a vendégek. Barcelonai részről még föl lehetett jegyezni egy gyenge Messi lövést, s egy újabb szép Iniesta próbálkozást, de tiszta gólhelyzetbe már nem kerültek a katalánok, így végeredményben elégedettek lehetnek az egy ponttal.

A keddi, Chelsea elleni meccs talán túl sokat is kivett a Barcából, mert a gárda rendkívül tompán, s lassan játszott, gólhelyzeteket alig tudott kialakítani, melynek fényében tulajdonképpen nem rossz eredmény az 1-1. Az már más kérdés, hogy csak egy kicsivel is jobb játékkal, La Corunában is nyerni lehetett volna...

Deportivo La Coruna-FC Barcelona: 1-1 (0-1)
La Coruna, Riazor
34.600 néző
Vezette: Medina Cantalejo

Deportivo: Aouate; Arbeloa, Lopo, Juanma, Capdevila; Sergio (Estoyanoff; 67'), Coloccini (Juan Rodríguez; 46'); Arizmendi, Verdú, Cristian; és Riki (Adrián; 68').

FC Barcelona: Valdés; Zambrotta, Thuram (Oleguer, 68'), Márquez, Gio (Belletti, 82'); Edmílson, Deco, Iniesta; Ronaldinho, Messi és Saviola (Giuly, 63').

Sárga lapok: Arbeloa (21'); Ronaldinho (35'); Thuram (55'); Saviola (58'); Juanma (69'); Estoyanoff (73'); Oleguer (86'); Márquez (87'); Verdú (90'); Deco (90')
Gólok: 0-1, Ronaldinho (p) (39'), 1-1, Juan Rodríguez (72').

A mérkőzés legjobbja (az Xavi értékelése szerint): Andrés Iniesta

A testben és lélekben máshol járó társai közül Iniesta néha ki tudott emelkedni, jól védekezett,  viszonylag sokat mozgott mezőnyben, s a helyzetek kialakításánál is csak rá lehetett számítani.

Az előző chat-et véletlenül kitöröltem de itt az új!!