Hírek
Hírek : Gólokra váltott esélyesség: 4-0

Gólokra váltott esélyesség: 4-0

Xavi  2006.11.09. 11:49

Nem hozott meglepetést a Barcelona-Badalona Király Kupa tizenhatod döntő visszavágó, melyen 4-0-s hazai siker született, s amivel tovább is jutottak a gránátvörös-kékek. A mérkőzésen végig a Barca akarata érvényesült, de mivel Savioláék talán túlzottan is vigyáztak az erejükre, beteljesült a papírforma, s unalmas, kicsit érdektelen jellege lett a találkozónak. Sajnos beteljesültek a jóslatok az alacsony nézőszámot tekintve is, mert a Laporta éra negatív nézőcsúcsát produkálta a kupameccs, szűk tizenháromezer érdeklődővel.

TOVáBBJUTáS, ERőLKöDéS NéLKüL

Azért, hogy a Barcát ne érje meglepetés, Frank Rijkaard egyetlen fiatal játékosának sem adott lehetőséget a kezdőcsapatban, s a pillanatnyilag legszűkebb lehetőségű alakzatában, a középpályán is kényszermegoldást alkalmazott a rutin érdekében. Ide ugyanis az ideiglenes „játékoshiány" miatt Gio van Bronckhorstot tolta előre Iniesta és Motta mellé, a védelembe és a támadósorba pedig már eleve a kereten belül maradt legjobbak voltak várhatók.

Az első percekben mégis jól tartotta magát a Badalona, mely gólhelyzetig is jutott Blanco révén a 15. percben. Igaz, egy perc múlva már jött is a válasz, s Van Bronckhorst jobb lábas lövése csak mintegy 30 centivel szállt fölé. A 18. percben Belletti éles szögből eleresztett bombájánál kellett alaposan kapaszkodnia Relano kapusnak, majd Motta távoli szabadrúgása okozott veszélyt.

Az egyre inkább érő hazai gólt egy szépen fölépített támadás végén, Belletti és Ezquerro előkészítése után Gio szerezte, miután könnyedén lőtt el laposan a megdermedt Relano mellett.  A tempó persze a vezetés megszerzése után sem változott sokat, a Barcelona csak kényelmesen kereste a Badalona gyenge pontjait, de azért még egyszer a félidőben célhoz ért. Sylvinho a baloldalról passzolt a játékba jókor belépő Giónak, a holland - kapura is veszélyes - beadásába csak gyengén ért bele Relano, így Ezquerro közelről a hálóba fejelhetett.

A szünetben Rijkaard az ifjú Marc Valientét állította pályára Belletti helyett, a Barcelona pedig még inkább lejjebb vett a tempóból a pihenő után, de a sikerét semmi sem veszélyeztette, melyet a nagyarányú labdabirtoklás is szavatolt. A Badalona egy ideig még helyt is állt, azonban a játékrész második felére kicsit elfáradtak a sárga mezesek, melynek újabb gránátvörös-kék találatok lettek az eredményei. Rijkaard ezt megelőzően még becserélte a korábban kezdőbe várt Marc Crosast Iniesta helyett, a fiatal pedig nem okozott csalódást, mert mindkét hátralévő gólban kulcsszerepet vállalt. A 78. percben a beívelése után Giuly még nem lőtt a hálóba, de mivel a kapusról messze kipattant a labda, az érkező Saviola a hálóba továbbított. A 82. percben kapta meg a kegyelemdöfést a Badalona, talán a legszebb góllal a meccsen: Crosas olyan ütempasszt adott az előretörő Oleguernek, melyet még Xavi is megirigyelt volna, a katalán bekk pedig önzetlenül passzolt a középen érkező Saviolának, aki maga második, csapata negyedik gólját szerezte, s beállította a 4-0-s végeredményt.

A Barca tehát a papírformának megfelelően magabiztosan, 6-1-el jutott tovább a legjobb tizenhat közé a Badalonával szemben, mostantól azonban már komolyabb ellenfeleket várhat, s valóban küzdenie kell majd, ha el akarja nyerni idén a Király Kupát.

FC Barcelona-Badalona CF: 4-0 (2-0)
Összesítésben: 6-1
Barcelona, Camp Nou
12.916 néző
Vezette: Ayza Gámez

FC Barcelona: Jorquera; Belletti (Marc Valiente, 45'), Oleguer, Thuram, Sylvinho; Iniesta (Marc Crosas, 76'), Motta, Gio; Giuly, Saviola (Jeffren, 83') és Ezquerro.

CF Badalona: Relaño; Oscar Ramírez, Cámara, Macanás, David Sánchez; Blanco, Pons, Recio (Isaias, 54'), Rubén Casado (Cazorla, 58'), Tarradellas és Monty (Prats, 54').

Sárga lap: Oscar Martínez (78').
Gólok: 1-0, Gio (23'), 2-0, Ezquerro (39'), 3-0, Saviola (78'), 4-0, Saviola (82').

A mérkőzés legjobbja (az Xavi értékelése szerint): Giovanni van Bronckhorst

A kevéssé közönségszórakoztató meccsen leginkább Gio küzdött a pályán, emellett gólt szerzett és gólpasszt is adott. Rajta kívül Mottát és Iniestát, valamint a csereként beállt Crosast lehet méltatni a tegnapi játékáért.

Az előző chat-et véletlenül kitöröltem de itt az új!!