Hírek
Hírek : Négy gól a MALLORCA kapujában

Négy gól a MALLORCA kapujában

Xavi  2006.11.20. 15:58

A Barcelona négy-egyes idegenbeli győzelme erősen megtévesztő lehet annak, aki nem látta a mérkőzést, mert a katalánok kifejezetten gyenge játékot produkáltak tegnap este, s csak a jó helyzetkihasználásukat lehet dicsérni, igaz, ezzel meg is nyerték a meccset. A Mallorca igazolta, hogy nem a szemet gyönyörködtető támadásairól híres ebben az idényben, a Barca pedig azt, hogy a sérülések után komoly problémái vannak a támadásokkal. Most még elég volt ennyi is...

Előzetesen nem számíthatott könnyű találkozóra a Barca, hiszen a Mallorca tíz forduló alatt kapott hat gólja, kiváló ajánlólevél volt a piros-feketék védekezéséről, s ennek a jelentőségén még emelt, hogy a gránátvörös-kékek éppen csatárválságban szenvednek. Frank Rijkaard nem is nagyon okozhatott meglepetést ellenfelének, s a közeljövőben sem valószínű, hogy ezt meg tudja tenni bármely csapattal, mert kényszerülten a Giuly, Ronaldinho, Gudjohnsen hármas kezdhetett. Ez a trió viszont nem csak nevében, teljesítményében is messze elmaradt most az eredeti támadóhármastól. A meccsen végig igen nagy gondja volt a támadóknak minden fölpasszolt labdával, s leginkább az volt kérdés, hogy az érintettek hány másodperc után veszítik el játékszert. A kritika alól csak Gudjohnsennek lehet mentsége, aki két alkalommal határozott megoldást választott.

Az első percekben a Mallorca megpróbált rácáfolni azon híresztelésekre, hogy gyenge a támadójátéka, s főleg Varela révén, a jobb oldalon, több veszélyes akciót vezetett, kis szerencsével viszont ezeken felülkerekedett a vendégcsapat, s idővel átvette a játék irányítását. A középpályán Iniesta és Deco próbált fazont szabni a katalán akcióknak, próbálkozásaik viszont gyorsan elhaltak, mert a támadóhármas sem egységében, sem egyénileg nem tudott maradandót alkotni. Az első komoly Barcelona helyzetre bő fél órát kellett várni, amikor egy szögletre Motta érkezett jó ütemben, s fejelhetett négy méterről, Prats viszont jó helyen állt, s nagy bravúrral hárítani tudott. Két perccel később már a túloldalon akadt esély, Basinas távoli bombáját Valdés ütötte szögletre.

Minden jel arra mutatott, hogy a szünetig már nem is fog gól születni, hiszen nem záporoztak a lövések egyik  kapura sem, sőt még mutatósabb támadások sem szórakoztatták a közönséget, egy dobása viszont volt a Barcának a félidőre, melyből máris megszületett a vezetés. A tizenhatos előterében Ronadinho passzolt Decónak, ő jól vette észre az üresbe futó Gudjohnsent, aki miután egy finom mozdulattal elemelte a labdát a kapus mellett, közelről a hálóba lőtt.

A szünet után a Barcelona javítani tudott a védekezésén, ekkor már Gio van Bronckhorst is a helyén volt, s nem volt területe Varelának, de még ennél is lényegesebb, hogy amikor kellett, ismét határozott volt Gudjohnsen. Az 57. percben Iniesta talált rést a hazai védekezésben, pontosabban gyorsan reagált, mikor az izlandi elszakadt a védőjétől, kiváló indításával pedig a szőke csatár ziccerbe került, amit ismét okosan használt ki, elemelt a kapus lábai fölött.

Ekkor úgy tűnt, lényegében lezárta a találkozót a Barcelona, hiszen a Mallorca játékában még helyzetek sem nagyon voltak, gólszerzésre pedig teljesen esélytelennek tűnt a balári-szigeteki együttes. Egy könnyelműség viszont ismét élessé tette a meccs egy szakaszát: Márquez a saját tizenhatosán belül elveszített egy párharcot, s ezzel együtt a labdát is, melyet Víctor az ötös sarkáról, Valdés lába között a hálóba lőtt.

Az egyenlítés esélye tehát könnyen jött, de kicsivel később könnyen el is szállt a Mallorcának, mert egy Deco ellen elkövetett szabálytalanságért Varela megkapta a második sárga lapját, a szigetlakók tehát tíz emberrel kényszerültek befejezni a játékot. A Barca pedig kihasználta a több területből fakadó előnyöket, s újabb gólokat szerzett. A 86. percben Ronaldinho egyéni előretörése után kis szerencsével pattant a labda a kiugró Iniesta elé, s a ziccer ekkor sem maradt ki, az apró középpályás elfektette Prats kapust, s a hálóba gurított. Ez már jelezte, hogy a Mallorca kicsit szétesett a kiállítás után, s az utolsó percben még egy döfést kapott a védekezésével eddig kitűnő gárda, mert Ronaldinho kiváló átadása a baloldalon érkező - nem sokkal korábban csereként beállt - Ezquerrót találta meg, a baszk támadó pedig határozottan lőtt a hosszú sarokba, s beállította a 4-1-es végeredményt.

Látszatra tehát minden könnyen ment, a mutatott játék viszont nem sok jóval kecsegtet a jövőre nézve, mert a Mallorca ezúttal igen szelíd ellenfélnek bizonyult, de mások ellen ez talán kevés lett volna. A három pont viszont a Barca jelenlegi helyzetében rendkívül fontos, s ennek kell a leglényegesebbnek lennie, egészen addig, amíg a sérültek vissza nem térnek.

RCD Mallorca-FC Barcelona: 1-4 (0-1)
Palma de Mallorca, Ono Estadi
21.000 néző
Vezette: Rafael Ramírez Domínguez

Mallorca: Prats; Varela, Nunes, Ballesteros, F. Navarro; Pereyra, Basinas (Jordi, 60'), Jankovic, Ibagaza (Tristán, 80'), Arango és Maxi López (Víctor, 60').

FC Barcelona: Valdés; Oleguer, Puyol (Zambrotta, 62'), Márquez, Gio; Iniesta, Motta, Deco; Giuly (Xavi, 82'), Gudjohnsen (Ezquerro, 71') és Ronaldinho.

Sárga lapok: Maxi López (28'); Deco (36'); Varela (54' és 81').
Kiállítva: Varela (81').
Gólok: 0-1, Gudjohnsen (41'), 0-2, Gudjohnsen (57'), 1-2, Víctor (69'), 1-3, Iniesta (86'), 1-4, Ezquerro (90').

A mérkőzés legjobbja (az Xavi értékelése szerint): Andrés Iniesta

Nem csak a gólja s a gólpassza miatt, nagymértékben a hasznos játéka miatt is Andrés Iniestának jár a meccs embere cím. Jól támogatta a támadásokat, s a védekezésében sem volt kivetnivaló.

Az előző chat-et véletlenül kitöröltem de itt az új!!