Hírek
Hírek : Fáradtság helyett fiesta

Fáradtság helyett fiesta

Xavi  2006.12.14. 21:58

Hiába nyilatkozta mindenki a Barcelonánál naphosszat, hogy az időeltolódás okozta fáradtságon nehezen jutnak majd túl a játékosok a klubvébé csütörtöki rajtjáig, a gyakorlat mást mutatott, s egy fantasztikusan játszó katalán csapatot ünnepelhetett a japán közönség. Yokohamában zuhogó esőben is megtelt a világbajnoki stadion, így több mint 72.000 néző láthatta, amint a Barca négy gyönyörű gólt szerez, s a játék minden elemében fölülmúlja a mexikói Club Américát. Ha Decóék meg tudják tartani mai formájukat vasárnapra is, aligha kerülhet veszélybe a torna megnyerése.

A BARCA LEGáZOLTA AZ AMéRICáT

A várakozások tehát óvatosak voltak a BL-győztes részéről, s némi alapja volt is ennek, mert néhány nap alatt nehéz megszokni a nyolc órás időeltolódást, ráadásul a csapatnak a nappal szemben kellett utaznia, mely még inkább megterhelő. Csütörtökre viszont szerencsésen helyrejöttek a fáradtsággal, alváshiánnyal küzdő barcelonai játékosok, legalábbis a játékuk ezt mutatta, mert álmosan aligha futballoztak volna úgy, ahogy bemutatták.

Az ellenfélnél egy meglepetés volt a kezdőcsapatban, mégpedig, hogy a nemzetközi szinten is ismert, sokszoros válogatott Blanco, csak a kispadon kapott helyet, a Barcelonánál viszont maradéktalanul beigazolódott a várt kezdő. S végül magán a mérkőzésen sem született meglepetés, mert a gránátvörös-kék mezesek a kezdetektől a kezükben tartották az irányítást.

A hatodik percben ugyan még Claudio Lopez került helyzetbe, de a játék képe ezzel együtt Barca fölényt mutatott, s az első gólra sem kellett sokat várni. A 10. percben Decótól indult a BL-győztes figurája, Ronaldinho már sarokkal továbbított Iniestához, a spanyol középpályás pedig Gudjohnsent találta meg a tizenhatoson belül, aki estében is pontosan célzott, s a hosszú alsó sarokba helyezett. Csodás, dinamikus támadás volt, s a legjobb Barcát ígérte erre a meccsre. A jelek pedig nem voltak csalókák, a játék színvonala is ígéretes volt, s hamarosan jött a második gól is. A 28. percben Deco végzett el szögletet, a labdára több játékos is érkezett a rövid saroknál, így Márquez is, aki finom mozdulattal csúsztatott, s a hosszú sarokba talált.

A félidő második felében aztán a Barcelona némileg visszavett az iramból, de az összkép így sem romlott, mert Mottáék középpályás védekezése már csírájában elfojtotta az América támadásait. Decóék fölényét jelzi, hogy meccsnek még ezen szakaszában sem tudott igazán veszélyt okozni a mexikói gárda, s a Barca játszotta a futballt, ami a második félidőben is folytatódott.

A szünetben beállt az Américába Blanco, mindez azonban néhány szebb akción kívül mást nem jelentett az Américának, s némi pihenő után a Barcelona teljes gálába kezdett. A szünet utáni első negyedóra így még laposabb játékot hozott, utána viszont újabb gólok, szép támadások és helyzetek következtek Ronaldinhóéktól. A 65. percben ismét szépen, lendületesen fejlődött fel a katalán akció, ebből Giuly jutott lövéshez a tizenhatoson belülről, de Ochoáról még kipattant a labda. Ezt viszont Ronaldinho gyűjtötte be a tizenegyes pont táján, s egy kis állítgatás után a bal felső sarokba bombázott. 3-0!

Az utolsó 25 percben még számos gólhelyzete volt a Barcelonának, így a csereként beállt Ezquerro előtt kétszer is nagy ziccer adódott, de a negyedik találat így is megszületett, köszönhetően Decónak. A 85. percben Ronaldinho és Ezquerro kényszerítőzve vezetett támadást, de a védők még jól visszazártak a botladozó brazil előtt, így Ronaldinho kénytelen volt megvárni az érkező Decót. Visszagurítását jól megbecsülte a középpályás, és 22 méterről, elemi erővel a jobb sarokba lőtt, Ochoa tehetetlen volt.

Sokan azt hihették, hogy ennél nem is lehetett volna jobb végszó a Barca játékát látva, de Ronaldinho kis híján még szebbé tette a találkozót s az eredményt, mert a 91. percben, némi cselezgetés után, fantasztikus emeléssel a felső lécet találta el a tizenhatosról.

Így maradt a 4-0, de a közönség természetesen nagy ünneplésben részesítette a Barcát, mely önbizalommal telve várhatja a klubvébé vasárnapi fináléját, hiszen az América ellen csodás arcát mutatta az együttes.

Club América-FC Barcelona: 0-4 (0-2)
Yokohama, Yokohama Stadion
72.320 néző
Vezette: Óscar Ruiz (kolumbiai)

FC Barcelona: Valdés; Zambrotta, Puyol, Márquez, Gio; Motta (Xavi, 59'), Iniesta, Deco; Giuly (Belletti, 73'), Gudjohnsen (Ezquerro, 66') és Ronaldinho.

América: Ochoa; Castro, Oscar Rojas, Ricardo Rojas, Davino; Argüello, Mosqueda, Villa, Pereira (Mendoza, 73'); Claudio Piojo López (Vuoso, 73') és Cabañas (Guauhtemoc Blanco, 45').

Sárga lapok: Fabiano Pereira (56'); Piojo López (68')
Gólok: 1-0, Gudjohnsen (10'), 2-0, Márquez (29'), 3-0, Ronaldinho (65'), 4-0, Deco (84').

Ronaldinho legalább annyira választható lenne a meccs embere tisztre ezúttal, mint Deco, hiszen mindketten kiválóan játszottak, gólt is szereztek, s az előkészítésben is jeleskedtek. Deco a több mezőnymunkájával járt előrébb csak kollégájánál, de figyelembe kell venni, hogy eddigi legnagyobb barcelonai gólját szerezte.